Samáriai Asszony

Samáriai Asszony

A bezárt macska - tanító álom

2025. június 15. - samariai

Éjszaka több álmot is kaptam, de sajnos nem mindenre emlékszem ezekből. Az egyik álomképben az exemnél voltam, praktikussági okok miatt ott aludhattam az ő házában (de nem vele) egy éjszakára. Arra nem emlékszem, hogy miért kellett ott aludnom, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ő reggel elment dolgozni, és én jöttem el később a házból. Volt a házban egy benti cica, őt be kellett, hogy zárjam a garázsba (ott volt neki alom, meg víz és kaja is), mielőtt eljövök onnan, hogy ne garázdálkodjon a házban, amíg nincs ott senki. A cicát tehát a házon keresztül betereltem a ház végében lévő garázsba, és bezártam oda. Kikerestem a kulcscsomóból, hogy melyik kulcs jár a garázsajtóba, majd kívülről elfordítottam a kulcsot a zárban. Ezután a másik bejáraton keresztül akartam visszamenni a házba, nem tudom, hogy miért. Próbálgattam a kulcsokat a kulcscsomón, hogy melyik nyitja a másik bejárat ajtaját, és ekkor megjött anyám is, és még valaki ismerős is jött vele (nem tudom, talán valami barát vagy rokon lehetett). Mikor végre sikerült rájönnöm, hogy melyik kulcs passzol a zárba, és sikerült elfordítanom a kulcsot benne, éppen akkor jöttek. Mondtam, hogy még szerencsétek van, hogy megtaláltam a megfelelő kulcsot, különben nem tudnánk bemenni. Ennyire emlékszem ebből az álomból.

 Egy másik álomképre is emlékszem még: anyám próbaként sütött valami torta-darabkákat, különféle színű krémekkel, de ezek csak ilyen törmelékszerűek voltak, ezekből adott nekem kóstolót, hogy véleményezzem. Én kóstolgattam ezeket a torta-törmelékeket. Mondtam, hogy nem rossz, de volt egy kék színű krémmel megkent is, aminek messengeren keresztül megvitattuk a kék színét, hogy az milyen, hogy néz ki. Mondtam, hogy így kissé túl sok, túl erős ez a kék krém rajta, de egy olyan tortán jól nézhet ki, amelynek tetején fehér alapon kék színű díszítés van. Úgy olyan görögös megjelenése lenne, és eszembe jutott erről, hogy maga a görög zászló is ilyen színekből áll. Ennyi volt ez az álomkép. 

Megértés

Az álomban a macska egy bizonyos szellemiséget képviselt, azt a szellemiséget, amely az embereket uralja, de hasonló a macska jelleméhez. A macska ugyanis egy öntörvényű állat, ráadásul külsőleg cukinak, aranyosnak látszik, valójában azonban ragadozó. Ilyen a legtöbb elbukott ember is (velem együtt): öntörvényű, azaz nem Isten akaratában igyekszik járni, hanem a saját akaratát igyekszik véghez vinni. Külsőleg jól néz ki, vagy a jó oldalát mutatja, kedvesnek tűnik, de a kifelé mutatott kedvesség mögött valójában az elbukott ember fenevad lelkülete, szellemisége lapul, amely csak bizonyos körülmények vagy provokáció hatására nyilvánul meg.

Az álomban szereplő ház gazdájára e tulajdonságok különösen jellemzőek, azért láthattam az ő házát és az ő macskáját. Mert az a macska tulajdonképpen ő maga volt. De akár én is lehettem, vagy bárki más, hiszen bizonyos mértékben mindannyiunkban benne van ez a macska-jellem.

Én az álomban Jézus Krisztus szerepébe voltam helyezve, az Ő szemszögéből láthattam a dolgokat. Hiszen Ő az, aki szembesít a bűneinkkel, és, amikor meglátjuk és megbánjuk azt, ártalmatlanná teszi, lefegyverzi a bennünk rejtőző fenevad lelkületet - ezt jelképezte a macska bezárása. Miután szembesültünk a saját bűnös mivoltunkkal, fenevad természetünkkel, Krisztus bejön az életünkbe, a szívünkbe, a mi „házunkba”, és „kirabolja a házunkat”: elveszi a bűneinket, megbocsátja azokat. Fokozatosan elveszi a hamis kincseinket, a földhözragadt gondolkodásunkat, megfoszt attól a szellemiségtől, amely a hosszú évek során úrrá lett rajtunk (megfoszt a „kincseinktől”, amit a hosszú évek során gyűjtögettünk a „házunkba”). Ezt jelképezte az álomban az, hogy miután bezártam a macskát, addig próbálgattam megtalálni a megfelelő kulcsot, amíg sikerült bejutni a házba.

Erre azért van szükség, mert ha nem szembesülünk a sok bennünk lévő bűnnel, szennyel, és nem bánjuk meg azokat, akkor hiába próbálná azokat elvenni tőlünk, mert mi ragaszkodnánk a bűnökhöz foggal-körömmel, és nem lenne megtisztulás.

Máté evangéliumában Jézus a következő szavakkal beszél erről példabeszédében:

„Avagy mi módon mehet be valaki a hatalmasnak házába és [Ésa. 49,24.] rabolhatja el annak kincseit, hanemha megkötözi előbb a hatalmast és akkor rabolja ki annak házát?” (Máté 12:29)

Ez a Márk evangéliumában pedig így hangzik:

„Nem rabolhatja el senki az erősnek kincseit, bemenvén [Mát. 12,29.] annak házába, hanemha elébb az erőset megkötözi és azután rabolja ki annak házát.” (Márk 3:27)

 

A következő álomképben a torta tetején lévő fehér krém, kék díszítéssel már az ezután következő tisztulást, tisztaságot jelképezte. A kék és a fehér színkombináció együtt jár: a bűnöktől való megtisztulást, a hamis kincsektől történő megszabadulást jelképezi, mert a kék szín a vizet, a tisztító, Élő vizet, azaz Krisztus beszédét szimbolizálja, míg a fehér szín a tisztaságot, a „hófehér ruhát”, amelyet az övéi, a tiszták, akik mindvégig kitartanak, vagyis az üdvözülők kapnak Krisztustól, amikor eljön annak az ideje.

Az álom ezt a folyamatot mutatta be, jelképesen, ahogyan lezajlik mindez, bemutatta, hogy honnan, milyen állapotból kiindulva, milyen állapotig kell eljutnunk lelkileg ahhoz, hogy üdvözülhessünk.

A bejegyzés trackback címe:

https://samariai-asszony.blog.hu/api/trackback/id/tr3918888808

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása